Loading...
Home / समाचार / आदिवासी जनजाती महासंघ कुवेतद्वारा अन्तर्क्रिया कार्यक्रम सम्पन्न

आदिवासी जनजाती महासंघ कुवेतद्वारा अन्तर्क्रिया कार्यक्रम सम्पन्न

आदिवासी जनजाती महासंघ कुवेतद्वारा अन्तर्क्रिया कार्यक्रम सम्पन्न

११ मे, कुवेत – हिजो शुक्रबारका दिन कुवेतको फर्वानिय स्थित एभरेस्ट नेपाली होटेलमा नेपाल आदिबासी जनजाति महासंघ कुवेतको आयोजनामा अन्तर्क्रिया कार्यक्रम सम्पन्न गरेका छन । महासंघमा आबद्ध जातिय संस्थाहरुको प्रतिनिधिहरुको बाक्लो सहभागिता रहेका थिए ।

आदिवासी जनजाति बिच एकताको महत्त्व लगायत जस्ता सम्बन्धित ८ बुँदागत बिषयहरुमा केन्द्रित रहि अन्तर्क्रिया कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो ।
कार्यक्रममा जनजाती महासंघ कुवेतका सल्लाकार अमित चाम्लिङ, मनु भुजेल, महासचिब मन्जित राई नयाँ शक्ती नेपाल कुवेतका अध्यक्ष निर्मल स्याङ्तन, नेफेसो पार्टीका राजकुमार राई लगायतका वक्ताहरुले आ- आफ्नो बिचार राखेका थिए । राज्य सरकारले आदिवासी जनजातीहरु माथी गरिएको दमन,शोषण र अत्याचारको विरुद्ध एक ढिक्का भएर अन्दोलन नगरे सम्म यो समुदाय सधै पछि नै परिरहने सहभागीहरुको एउटै मत रहेको थियो ।

जातिय पहिचानको आधारमा प्रदेश नामाङ्कन र सिमाङ्कन गरिनुपर्ने , संविधान संसोधन जस्ता महत्वपूर्ण कामहरु गर्न तर्फ सरकारको ध्यान नगएकोमा आपत्ति जनक रहेको ठहर गरिएको छ । आगामी दिनमा केन्द्रिय महासंघले यी गम्भीर बिषयहरुलाई ठोस निर्णयका साथ लाग्न ध्यानाकर्षण गराएका महासंघ कुवेत शाखाका अध्यक्ष अमृत तामाङले जनाएका जनाएका छ्न ।

दिल कुमार पाख्रिनको सन्चालन भएको उक्त कार्यक्रम अमृत तामाङको सभापतित्वमा समपन्न भएका थिए ।
साभार पर्देशीखबर

About Manakamana Media

Check Also

विप्लव ) नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका नेता तथा कार्यकर्ताहरु किसान सङ खेत रोप्दै

  पाँचथर । प्रतिबन्धित नेत्रबिक्रम चन्द (विप्लव ) नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका नेता तथा कार्यकर्ताहरु …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *